FAIL (the browser should render some flash content, not this).Makro

Ilość zdjęć: 2

Mikro

Ilość zdjęć: 2

Nasze inspiracje

Ilość zdjęć: 4


LandArt


Landart (inaczej sztuka ziemi, sztuka krajobrazu) to dziedzina sztuki, której obszarem działania jest przestrzeń ziemi, obszar środowiska naturalnego. To sztuka wykorzystująca żywioły natury przekształcając fragment krajobrazu i tworząc obiekt o charakterze artystycznym.

Realizacje tego typu pojawiły się w sztuce w latach 60. XX wieku (wystawa Earthworks, 1968, Dwan Galery w Nowym Jorku), a największy rozwój przypadł na lata 70. Działania początkowo o charakterze czysto artystycznym, przeniknęły także do praktyk projektowych i były realizowane w formie i założeniach ogrodów, parków, rozwiązaniach architektonicznych.

Landart to bardzo różne w skali i charakterze działania, często monumentalne realizacje, czasami obiekty wielokilometrowe, czy wymagające radykalnych prac ziemnych (przekopy, kopce, rowy), czasem subtelne, trudne nawet do znalezienia w otwartej przestrzeni, lub kompozycje istniejące kilka chwil niszczone np. wiatrem, czy przypływem a pozostałym śladem jest dokumentacja fotograficzna.

Spróbuj stworzyć coś we własnym zakresie. Tu nic nie ogranicza Twojej wyobraźni.

Zachęcamy wszystkich do tworzenia własnych kompozycji. Jest to wspaniała, inspirująca zabawa, dająca wiele niezapomnianych wrażeń i satysfakcji. Pamiętajmy o dokumentacji dzieła – w formie forografii, filmu czy rysunków.