FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Załęże - Sędzięta

Ogród naturalistyczny wiejski

Ogród na terenie działki rekreacyjnej o powierzchni ≈ 6000m2, na której usytuowany jest dom jednorodzinny w miejscowości Załęże-Sędzięta k. Różana spełnia funkcję miejsca weekendowego i letniego wypoczynku właścicieli mieszkających na stałe i pracujących w Warszawie.

Działka położona jest w otoczeniu łąk i pól uprawnych, zatem w układzie przestrzennym dominują nasadzenia o charakterze naturalistycznym, o lekko falujących liniach i dużych, otwartych przestrzeniach. Na obrzeżu rosną wiekowe dęby, brzozy i klony, lipa oraz zarośla zdziczałych wiśni.  Teren ogrodu zgodnie ze wskazaniami inwestorów został podzielony na dwie części: reprezentacyjną po lewej stronie oraz użytkową z sadem/warzywnikiem i stawem po prawej stronie.

Wśród roślin dominują m.in.: jałowce, pięciorniki, tawuły, lawenda, wrzosy, berberysy, lilaki, jaśminowce, świerki, azalie, derenie, pigwowce, kosaćce, wierzby, leszczyny, winobluszcze, róże. Na trawnikach wiosną wyrastają kobierce krokusów i tulipanów. Cienistą skarpę przy domu porastają głównie paprocie, azalie japońskie, trzmieliny, funkie, bergenia, golteria.