FAIL (the browser should render some flash content, not this).
La Marina - Hiszpania

Śródziemnomorski – 100m2 Hiszpania, La Marina

Niewielki ogród na działce w miejscowości La Marina (Urbanizaciones), dużym obszarowo osiedlu domów letnich,  wyraźnie podzielony był na dwie części, ze względu na usytuowanie domu.

W części wjazdowej, na zakończeniu osi podjazdu zaprojektowano element wody, nawiązujący stylem i dekoracją do ogrodów hiszpańskich. Przy użyciu luksferów obudowano zewnętrzny prysznic, łącząc go w całość z podwyższanymi rabatami. W miejscu postoju samochodu stanie pergola stanowiąca ochronę pojazdu przed słońcem. Wśród roślin tej części ogrodu znajdą się oleandry, cyprysy, szeflery i cykasy.

Dominującym elementem drugiej części ogrodu – przed domem są dwie duże palmy daktylowe rosnące w narożach. Obrzeżne rabaty zostały podniesione na wysokość murku ogrodzeniowego i obsadzone cykasami, jukami, strelicją, kaktusami i lawendą. Ważnym elementem są niewielkie, proste zbiorniki wodne poprawiające mikroklimat w upalne dni. Miejsce wypoczynkowe ze stołem i krzesłami zostało osłonięte prostą pergolą z odsuwanymi przesłonami żaluzjowymi. Dodatkowymi elementami funkcjonalnymi i dekoracyjnymi ogrodu jest murowany grill z ogródkiem ziołowym oraz obszerna ława we wnęce elewacji domu obok szemrzącego źródełka.

Murki ujmujące podwyższane rabaty są proste w formie, w kolorze podmurówki ogrodzenia, ozdobione dekorami ceramicznymi wykonanymi przez miejscowych rzemieślników.